Φροντιστήρια "Δ. Αλεξόπουλος"

Από το 1973 στο Νέο Ψυχικό

Ιστιοπλοΐα στην Αίγινα 2016

Λίγο πριν το Πάσχα οργανώθηκε η καθιερωμένη ιστιοπλοϊκή εκδρομή στην Αίγινα, για να ξεφύγει για λίγο το μυαλό των μαθητών από τις εξετάσεις.

Τελικά ήταν τόσο όμορφα που αισθανόμαστε εμείς την ανάγκη να σας ευχαριστούμε για την υπέροχη εκδρομή στην Αίγινα!

Read more: Ιστιοπλοΐα στην Αίγινα 2016

Ημέρα Σταδιοδρομίας 2013

Με επιτυχία διοργανώθηκε την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013 η ανοιχτή εκδήλωση επαγγελματικού προσανατολισμού με θέμα

"Αναλυτική παρουσίαση Πανεπιστήμια-ΤΕΙ και σύνδεσή τους με την αγορά εργασίας"

που διοργάνωσαν τα Φροντιστήρια "Δ. Αλεξόπουλος" σε συνεργασία με το Κέντρο Σπουδών «Συμβολή».

Read more: Ημέρα Σταδιοδρομίας 2013

Debate Μαθητών 2012-2013

Για τους μαθητές της Γ' Λυκείου διοργανώθηκε αγώνας λόγου επικουρικά του μαθήματος της έκθεσης.

Δόθηκε στους μαθητές ένα θέμα συζήτησης το οποίο και μελέτησαν, και σε χωρισμένοι σε δύο ομάδες (φωτό 1 και 2) ανέπτυξαν επιχειρήματα αρθρώνοντας ρητορικό λόγο.

Η επιτροπή εξεπλάγη από την συνοχή λόγου και την έντονη λογομαχία και τελικά απεφάνθη ορίζοντας τυπικό "νικητή" τη μία από τις δύο ομάδες, καθώς ουσιαστικός ήταν η γνώση (φωτό 3).

Read more: Debate Μαθητών 2012-2013

Ιστιοπλοϊκή Εκδρομή 2011

Μέχρι χτες ήταν μαθητές μας, σήμερα είναι φοιτητές και μελλοντικοί επιστήμονες!

Μια μικρή επιβράβευση λοιπόν αποτέλεσε η ιστιοπλοϊκή εκδρομή που διοργανώθηκε για τους μαθητές του φροντιστηρίου μας την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου.

Ακολουθούν λίγες αλλά αντιπροσωπευτικές φωτογραφίες.

Read more: Ιστιοπλοϊκή Εκδρομή 2011

Πάρτυ Μασκέ 2011

Το φετινό πάρτυ που διοργανώσαμε στο φροντιστήριό μας ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία.

Εκτός από πολύ κέφι και χορό οι μαθητές μας οργάνωσαν και ένα live με μεγάλη απήχηση τόσο σε μικρούς όσο και σε μεγάλους.

Οι φωτογραφίες που ακολουθούν απεικονίζουν ένα μόνο μέρος της βραδιάς.

Read more: Πάρτυ Μασκέ 2011

Copyright © 2009-2021 Φροντιστήρια "Δ. Αλεξόπουλος". All Rights Reserved.